Phone : +90 242 311 9616 | | Email : info@runtalya.com || Race Date : 06.03.2022

Adım Adım

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU

Blog Single

Var mısınız birlikte iyilik peşinde koşmaya?

Yardımseverlik koşusu, tüm dünyada STK’ları (sivil toplum kuruluşları) desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodudur. Amerika’da bu yolla, 1 sene içinde toplanan bağış miktarı 1.5 milyar dolar iken sadece Londra Maratonu’ndaki bir koşuda, 30 bini aşkın kişi aracılığıyla toplanan bağış miktarı 50 milyon poundu geçmiştir.

Türkiye’de Adım Adım tarafından duyurulup yaygınlaştırılan kolektif yardımseverlik koşusu çerçevesinde, 2008 yılında Runtalya'da yürütülen ilk kampanyada, tek bir STK (TOFD) için 75 bin TL bağış toplanırken, Adım Adım bünyesinde yer alıp Türkiye’de yardımseverlik koşusu aracılığıyla kaynak geliştirmek üzere bağış alan/almaya hazırlanan dernek ve vakıf (STK) sayısı bugün 100'ü aşmış ve sadece bir koşuda STK’lara yapılan bağış miktarı 2019 İstanbul Maratonu’nda 17.3 milyon TL’ye ulaşmıştır. İyilik Peşinde Koş Platformu’nda yer alan 100+ sivil toplum kuruluşuna ait projeler için bugüne kadar 100bin+ gönüllü iyilik peşinde koşmuş ve 800 bin+ bağışçı aracılığıyla 100 milyon+ TL bağış toplanmasına aracılık etmişlerdir. Runtalya olarak, ülkemizdeki yardımseverlik bilincinin geliştirilmesine öncülük etmekten gurur duyuyoruz

Şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda öncü olan Adım Adım, bütün bağışların anında izlenebileceği İPK (İYİLİK PEŞİNDE KOŞ) PLATFORMU – ile bu alanda Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirmiştir.

Yardımseverlik koşusu, sadece bağış toplamak anlamına gelmez. Aynı zamanda kalbinizi ısıtan, çözülmesini arzu edip, dikkat çekmek istediğiniz bir amacı sosyal çevrenize de duyurmuş olursunuz. Bu, yardımseverlik koşusu yaptığınız STK için bir nevi elçilik rolü üstlendiğiniz anlamına da gelir üstelik. Kısaca, topladığınız bağışın yanı sıra, farkındalık sağlar ve sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz.

Siz de Runtalya'da iyilik peşinde koşmak isterseniz, ipk.adimadim.org ipk.adimadim.org’u ziyaret etmeniz ve bir sorunuz olursa iyilikpesindekos@adimadim.org’a mail atmanız yeterli.

Kısaca Adım Adım ve Yardımseverlik Koşusu